İnsan Kaynakları Danışmanlığı

Bir şirketin belirlediği vizyon, misyon ve hedefleri doğrultusunda, ihtiyaç duyduğu işgücünü en optimal bir biçimde oluşturması, yönetmesi, motive etmesi ve geliştirmesi önemli ve kilit bir işlevdir.

İNTEK deneyimli iş geçmişi ile şirketlere doğru insan kaynağının seçimi, organizasyonun ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda uygun pozisyonlara yerleştirilmesi konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bu danışmanlık kapsamında aşağıdaki çalışmalar yerine getirilir,

  • İş Başvuruları ve Eleman Alma
Şirket ihtiyacı personelin görevlerine göre kriterler belirlenir, bu ihtiyacın sağlanmasına yönelik çalışma gerçekleştirilir ve başvuran kişilerle ön görüşme ve eleme yapılır.

  • Yetkinlik Modelinin Oluşturulması
Şirkette çalışacak olan personelde olması gereken özellikler tespit edilir, şirket yetkinlik modeli oluşturulur ve işe alınacak personelde bu özellikler aranır. Ayrıca mevcut çalışanların performansları bu kriterlere göre değerlendirilir.

  • Performans Yönetimi ve Değerlendirmesi
Belirlenen şirket hedefleri pararelinde çalışanların performansının değerlendirilmesine yönelik yöntem oluşturulur ve uygulanır.

  • İş Analizi ve Değerlendirmesi
Şirkette yerine getirilecek görevlere yönelik sorumluluklar, iç ve dış diğer görevlerle bağlantılar ve ilişkiler, görevin istenen performans düzeyine ulaşabilmesi için gerekli bilgi ve beceri düzeyi tespit edilir.

  • Kariyer Yönetimi
İşgücü planlaması, çalışan yeterlilikleri, kritik pozisyon ve kişiler, atamalar ve rotasyon işlemleri için yöntem oluşturulur.


İNTEK uyguladığı insan kaynakları danışmanlığı ile şirketlerin kendi ana işlerine odaklanmalarına gereken zamanı tasarruf etmelerini, doğru insan kaynağını bularak rekabette avantaj kazanmalarını sağlar.
2001 - 2011 © İNTEK Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır.
Ana Sayfa       Hizmetler       Referanslar        Hakkımızda      Bilgi-Teklif İsteme      Bilgi Portalı      İletişim
İntek Danışmanlık Eğitim